Hasna Aitboulahcenová, blonďatá sestřenice strůjce teroru v Paříži, o němž list Washington Post tvrdí, že je po smrti, se odpálila během pondělní razie bezpečnostních sil na pařížském předměstí Saint-Denis. [celá zpráva]

Stalo se to krátce po šesté hodině ranní, po zhruba hodinu a půl trvající přestřelce mezi policisty a vojáky a podezřelými, kteří se opevnili v bytě činžovního domu. Žena se nejprve objevila v okně bytu ve třetím patře.

Šestadvacetiletá Hasna Aitboulahcenová

Šestadvacetiletá Hasna Aitboulahcenová

FOTO: Profimedia.cz

„Slyšel jsem ženu, jak křičí: Pomozte, pomozte, pomozte mi,“ popsal 20letý svědek jménem Christian. „Policie ji vyzvala, ať se identifikuje a ukáže se. Měla ruce nahoře, ale zakrytý obličej. Nejdříve ruce stáhla, ale pak je zase několikrát vzepjala. Policie na ni křičela: Nechte ruce nahoře. Říkali jí: Budeme střílet,“ dodal.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Policejní zásah v Paříži

Pak znovu začala přestřelka. Policejní odstřelovači pálili ze střechy domu přes ulici. „Najednou přišel ohromný výbuch. To se zřejmě odpálila ta žena,“ uvedl svědek. „Roztříštilo to okna a na ulici vylétla z bytu spousta věcí a také kusy lidského těla,“ dodal.

Podle svědkyně, která se představila jako Yasmine, křičela žena těsně před explozí arabsky Bůh je veliký.

Kriminalisté v místě, kde se žena odpálila.

Kriminalisté v místě, kde se žena odpálila.

FOTO: ČTK/AP