„Šlo o okamžitou, intuitivní reakci. Normálně kreslím obrázky, které lidi rozesmívají. Tentokrát jsem ale potřeboval vyjádřit to, co mě a všechny ostatní tolik šokovalo. Šlo mi o to sdílet touhu po míru a solidaritě, s níž musíme čelit takovéhle tragédii,“ vysvětlil umělec žijící v Londýně britskému serveru The Telegraph.

Desítky tisíc sdílení

Kresbu Peace for Paris už na Facebooku sdílelo přes 45 tisíc lidí a na Twitteru jej přeposlalo víc než 25 tisíc uživatelů.

Jean Jullien při své tvorbě

Autorství kresby Peace for Paris bylo původně mylně přisuzováno jinému umělci z Bristolu, který je znám jako Banksy. Kdosi s falešným twitterovým účtem totiž symbol sdílel. Ukázalo se však, že Banksy nepoužívá Twitter ani Facebook a média pak vypátrala skutečného autora.

Bylo to míněno k propagaci míru v Paříže a všude na světě.Jean Jullien, autor kresby Peace for Paris

Jeanovi Jullienovi ale o přiznání autorství nešlo. Peace for Paris prý nekreslil proto, aby se proslavil. „Nešlo mi o to, abych se zviditelnil, něco prodal nebo něčeho dosáhl. Bylo to míněno k volnému šíření, k propagaci míru v Paříži a všude na světě,“ vysvětlil.

Tweet, který oblětěl svět

Za normálních okolností by odezva francouzského umělce samozřejmě těšila, v této souvislosti z ní prý ale radost mít nemůže. „Přál bych si, abych mohl říct, že je to skvělý pocit, za těchto okolností to ale nejde. Jsem šokovaný, naštvaný a smutný,“ dodal Jean Jullien.

Oficiální počet obětí zůstává 129, napsala BBC s odvoláním na pařížské nemocnice. Nepotvrdila se tak informace agentury AFP, která v neděli večer napsala, že svým zraněním v nemocnici podlehli další tři lidé.

ČTĚTE TAKÉ
Teroristé ve Francii zabili nejméně 127 lidí. O život stále bojují desítky lidí
Přehledně: Teroristé, kteří vraždili v Paříži
Bezprecedentní útoky, černý pátek třináctého, popisují francouská média atentáty v Paříži
ON-LINE REPORTÁŽ
Atentátník opásaný výbušninami měl vstupenku na stadión, zastavila ho ochranka
Přímo vedle něj se odpálil terorista. Život mu zachránil mobil
Atentátník se syrským pasem prošel do Evropy jako uprchlík přes Řecko
Mladý pár si vyrazil v Paříži na večeři. Studentka se domů už nevrátila
Francouzská policie pozatýkala už sedm lidí z okolí jednoho z atentátníků
Lékař: Ošetřovali jsme válečná zranění způsobená válečnými zbraněmi 
Lidé padali jako klasy obilí ve větru, popsali svědci střelbu v hudebním klubu