„Považuji za nezbytné pozastavit lety ruských letadel do Egypta, dokud nezjistíme skutečné příčiny toho, co se stalo,“ uvedl Bortnikov k havárii ruského airbusu na Sinaji z minulého víkendu.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Prezident Putin podle mluvčího Kremlu Dmitrije Peskova s návrhem souhlasil a současně nařídil vládě, aby zajistila přepravu ruských občanů v Egyptě zpět do vlasti. Ruské úřady mají spolupracovat s egyptskými, aby byla zajištěna bezpečnost Rusů.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Letecké záběry trosek zříceného ruského Airbusu A321

Britské a americké úřady se domnívají, že na palubě ruského stroje mohla být bomba. Rusové ani Egypťané to zatím nepotvrdili. Podle ruského ministra pro mimořádné situace Vladimira Puchkova už ruští specialisté odebrali vzorky ze všech trosek letadla, ze zavazadel okolo vraku i v půdě v místě pádu letadla. Puchkov slíbil, že bude podrobně prozkoumáno, jestli obsahují stopy po výbušnině.