Tyto pobyty nabízí šest rekreačních zařízení ministerstva vnitra a ministerstva obrany, která byla dlouhodobě nevyužívaná.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Všechna nabízená zařízení jsou ve velmi atraktivních lokalitách slovenských lázeňských měst, a dále Liptova a Vysokých Tater.

„Jde vesměs o rekreační pobyty pro sociálně slabší rodiny v délce čtyř až sedmi dnů. V rekreačních zařízeních je pro tyto potřeby rezervováno celkem dvanáct tisíc noclehů,“ uvedla v televizi Joj mluvčí slovenského ministerstva vnitra Andrea Dobiášová.

Podmínkou přidělení rekreace zdarma je příjem rodiny nepřesahující 1,5násobek životního minima. V praxi to znamená, že například rodina s jedním dítětem nemůže mít měsíční příjem vyšší než 640 eur (asi 17 tisíc Kč).

„Druhou podmínkou je, že školou povinné dítě musí řádně chodit do školy a nesmí mít neomluvenou absenci,“ upozornila mluvčí. To musí splnit každé dítě v rodině, i kdyby na rekreaci nejelo.