"Takový vývoj zažíváme už týdny, měsíce," řekl Wendt. Dodal, že se mezi migranty vytvářejí skupiny podle etnického původu, náboženství nebo klanů a ty na sebe útočí noži a podomácku vyrobenými zbraněmi. Takto se podle něj v některých zařízeních rozhořely nábožensky nebo politicky motivované boje o nadvládu.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Aby se situace zklidnila, je podle Wendta nutné poskytnout mimořádnou ochranu křesťanským migrantům, ve většině případů jsou pachateli násilností muslimové. "Bojují mezi sebou sunnité a šíité, ... snaží se prosazovat svá pravidla," uvedl Wendt.

Mimořádně zranitelné jsou ženy a děti bez rodičů. "V těchto případech se lze o rozsahu násilí jen dohadovat, protože ženy a děti ze strachu často nic neoznamují. Jde o případy zneužívání a znásilňování," řekl Wendt. Požaduje, aby Německo rychle vyhošťovalo uprchlíky, kteří se dopustí násilných trestných činů.

V Kasselu se v neděli pobily stovky uprchlíků

V neděli se v uprchlickém centru v Kasselu strhla bitka, při které se bily stovky lidí. V poledne se nejprve porvali dva obyvatelé tábora. Rvačka postupně přerostla v střet mezi skupinami Pákistánců a Albánců. [celá zpráva]

Uprchlíci v německém centru v Heidelbergu

Uprchlíci v německém centru v Heidelbergu

FOTO: Ralph Orlowski, Reuters

V neděli večer násilnosti pokračovaly, když se do sebe pustilo asi 70 lidí na jedné straně a dalších 300 na druhé. Účastníci vřavy se mlátili mimo jiné holemi a stříkali po sobě slzný plyn. Zranění utrpělo 14 lidí, tři z nich byli podle agentury DPA policisté.

Podle deníku Die Welt se ozývají hlasy, aby byli uprchlíci různého vyznání ubytováni odděleně. Nicméně někteří odborníci poukazují na to, že při současném přílivu migrantů by něco takového bylo jen obtížně proveditelné.

V září přišlo jen do Bavorska 169 400 uprchlíků, informoval v úterý premiér této spolkové země Horst Seehofer. Za srpen zaregistrovaly úřady v celém Německu 104 460 nových žadatelů o azyl.