Především v Dolním Bavorsku, tedy regionu sousedícím jak s Rakouskem, tak s Českou republikou, musely být zbudovány prostory pro nouzové ubytování.

Ve městě Freilassing u hranice s Rakouskem v úterý čekalo na 600 migrantů na mostě přes hraniční řeku Saalach na vpuštění na německé území, informovala policie.

Kameny v Berlíně

Napjatou situaci vyvolal nápor uprchlíků také v německé metropoli. Utečenci v úterý podle DPA v Berlíně házeli kameny po ostraze budovy zemského zdravotního a sociálního úřadu (Lageso). Ochranka se musela stáhnout do budovy a situace se uklidnila až poté, co na místo přijelo zhruba 12 policejních vozů.

Úřad přestal vydávat pořadové lístky. Uprchlíci se dožadují udělení azylu a jejich registraci zajišťuje sociální úřad.

Německo jenom letos očekává příchod nejméně 800 000 běženců, ale vicekancléř Sigmar Gabriel nedávno hovořil až o miliónu. Zatím jich od počátku roku dorazilo 521 000, informoval list Thüringer Allgemeine s odvoláním na interní údaje Spolkového úřadu pro migraci a uprchlíky (BAMF).

Jenom během prvních tří zářijových týdnů bylo v Německu nově zaregistrováno 107 464 uprchlíků, což je rekord a o 300 více než za celý srpen. BAMF podle DPA odmítla informace německého listu komentovat a odkázala na příští zveřejnění měsíční bilance, které se uskuteční v říjnu.