Tito lidé jsou po zpřísnění podmínek pro vstup do Maďarska považováni za ilegální migranty. Od úterý je nelegální překročení hranice a poškození bariéry na hranicích trestným činem.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Až 316 běženců už čelí trestnímu stíhání za nelegální přechod hranice a poškození bariéry na hranicích. Maďarská televize M1 uvedla, že někteří z nich už byli v poutech předvedeni před soud. Dalších 51 lidí čeká na řízení kvůli nezákonnému vstupu do země.

Maďarští policisté hlídkují u zátarasu na hranicích se Srbskem.

Maďarští policisté hlídkují u zátarasu na hranicích se Srbskem.

FOTO: MTI

Maďarští policisté zadrželi migranta, který nelegálně překročil hranici se Srbskem u obce Röszke.

Maďarští policisté zadrželi migranta, který nelegálně překročil hranici se Srbskem u obce Röszke.

FOTO: MTI

Žádný azyl

Maďaři také zavedli zrychlené azylové řízení ve speciálních kontejnerech umístěných přímo na hranici se Srbskem. Během úterka ale zamítli všech 40 žádostí, které stačili vyřídit. V televizi M1 to potvrdil poradce maďarského premiéra György Bakondi. Sedmnáct lidí se proti tomuto rozhodnutí odvolalo.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Maďarská policie zadržuje běžence, kteří nelegálně překročí hranici se Srbskem

Zdroj: Reuters

Maďarské orgány v současnosti vyřizují žádosti o azyl dalších 34 lidí. Jedná se většinou o rodiny s malými dětmi, které převezli autobusem do uprchlického tábora ve Vámosszabadi.

U dálnice na hranici je několik kontejnerů, do nichž migranti po jednom vcházejí dveřmi ze srbské strany. Pokud je žádost zamítnuta, migrant je vrácen na území Srbska. Jinou cestou než přes kontejner s úředníky není možné se do Maďarska ze srbské strany dostat.