Od jižních hranic se běženci různými způsoby přepravují do Budapešti a pak většinou vlakem do obce Hegyeshalom u hranic s Rakouskem. Následně procházejí pěšky na rakouskou stranu.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Z maďarské obce Hegyeshalom do rakouského Nickelsdorfu dorazilo ve čtvrtek 2000 běženců. Agentura APA uvedla, že silnice mezi těmito obcemi byla z bezpečnostních důvodů uzavřena.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Uprchlíci na cestě do Budapešti

Zdroj: Reuters

Rakouská policie nemá dostatek dopravních prostředků na převážení migrantů. „Naše dopravní možnosti jsou vyčerpány,“ citovala agentura policejního mluvčího.

Těžce zraněný uprchlík

Tři zraněné si vyžádala noční nehoda na státní silnici číslo 5 nedaleko záchytného tábora u obce Röszke.

Jak informoval policejní web police.hu, skupina migrantů šla pěšky po silnici, když je srazilo projíždějící osobní auto. Jeden Syřan byl vážně zraněn a v kritickém stavu ho odvezli do nemocnice.

Vojenské cvičení

Maďarská armáda pak ve středu zahájila vojenské cvičení, aby připravila vojáky na případné nasazení u jižních hranic země. Napsala to agentura MTI s odvoláním na informaci šéfa generálního štábu Tibora Benkőa.

Maďarsko chce nasadit vojáky na ochranu hranic se Srbskem ještě v průběhu září. Policie totiž nápor migrantů nezvládá.

Stává se denní rutinou, že uprchlíci na hranicích se Srbskem prorazí kordón policistů a snaží se pokračovat dál do Budapešti a následně k hranicím s Rakouskem.