Migranti zemřeli ještě na území Maďarska. Byli mezi nimi občané Sýrie, Iráku a Afghánistánu. Řidič vozu je mezi šesti zatčenými podezřelými.

Vůz, ve kterém migranti z Maďarska do Rakouska cestovali, neměl prý zajištěný přístup vzduchu do nákladního prostoru. Zapojen nebyl podle ředitele police spolkové země Burgenland Hanse-Petera Doskozila ani chladicí agregát, ani ten by ale prý přísun čerstvého vzduchu nezajistil.

Smrt tak podle něj musela nastat krátce poté, co se auto 26. srpna v ranních hodinách vydalo od maďarsko-srbské hranice na cestu do Rakouska. Vůz údajně nenesl zevnitř známky poškození, které by svědčily o tom, že se migranti snažili dostat ven. Podle Doskozila je tak pravděpodobné, že upadali před smrtí pomalu do bezvědomí.

Mezi mrtvými nejsou v rozporu s původními informacemi pouze Syřané, ale pravděpodobně i Iráčané a Afghánci. Jedná se o 59 mužů, osm žen a čtyři děti. Pitva těl sice podle mluvčí státního zastupitelství v Eisenstadtu Vereny Strnadové již skončila, identitu žádného z mrtvých se ale nepodařilo ještě stoprocentně potvrdit. Už dříve rakouská policie uvedla, že se ve voze našlo několik dokladů, není však jisté, zda nejsou falešné.