Hořet začalo ve 4:30 v horních patrech domu číslo 4 v ulici Myrha v 18. obvodě. Požár zasáhl několik pater a rozšířil se na střechu.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Počet obětí potvrdili hasiči a policisté. Dva lidé zahynuli poté, co vyskočili z okna.

Sousedka z protějšího domu stanici RTL řekla, že ji vzbudil křik ženy volající o pomoc. „Viděla jsem dvě těla ležící na zemi, už se nehýbala. Hasiči přijeli velmi rychle a zachránili další lidi. Sundali ženu a dítě,“ sdělila žena.

U požáru zasahovalo na třicet hasičských vozidel. Okolní budovy musely být evakuovány.

Hasiči v domě v ulici Myrha v 18. pařížském obvodě, kde vypukl požár

Hasiči v domě v ulici Myrha v 18. pařížském obvodě, kde vypukl požár

FOTO: Profimedia.cz

Dva požáry na stejné chodbě

Mluvčí ministerstva vnitra Pierre-Henry Brandet uvedl, že hasiči byli k požáru ve stejném domě přivoláni už ve 2:23 SELČ. To se jim podařilo hořící papíry na chodbě rychle uhasit. Hlášení o požáru dostali ale znovu zhruba po dvou hodinách, uvedl velitel pařížských hasičů Gabriel Plus.

Hlavní vyšetřovací verzí policie je proto úmyslný trestný čin. „Je zjevné, že když obdržíte dvě volání (o pomoc) tutéž noc, nelze ignorovat, že by mohlo jít o zločin,“ uvedl Brandet.

Na místo tragédie dorazili ministr vnitra Bernard Cazeneuve, starostka Paříže Ann Hidalgová a pařížský policejní prefekt Michel Cadot. Podle Hidalgové zasáhl požár asi 15 bytů. „Dům byl v dobrém stavu,“ uvedla starostka.