Všechny oběti zemřely ihned na místě nehody, uvedl pro BBC mluvčí záchranných složek South East Coast Ambulance Service. Několik dalších lidí s vážnými poraněními bylo odvezeno do nemocnic. Čtrnáct lidí bylo ošetřeno na místě s menšími zraněními.

Tisíce diváků zděšeně sledovaly, jak se letoun Hawker Hunter z roku 1950 nekontrolovaně řítil k zemi, kde následně explodoval. Při dopadu zasáhly trosky letounu několik vozů na nedaleké rušné dálnici.

Pilota se podařilo z hořících trosek včas vytáhnout a byl transportován do nemocnice.

Hawker Hunter

Hawker Hunter

FOTO: Profimedia.cz

Svědci popsali, že se po nevydařené otočce letadlo na zemi proměnilo v ohnivou kouli. „Proletěl nad námi, dělal výkruty a otočky. Při jedné to ale najednou vypadalo, jako by letadlo ztratilo výkon, a pak se zřítilo k zemi,” popsal pro Dailymail  situaci osmačtyřicetiletý Tony Wallace, který byl na přehlídce se svými dvěma dětmi.

„Viděli jsme to všechno na vlastní oči. Letadlo spadlo přímo na silnici, všude byl oheň a kouř. Bylo to jako ve válečné zóně,” dodal.

Pracovníci letiště ihned o nehodě informovali všechny záchranné složky. Dálnice A27 je v obou směrech uzavřena. Pořadatelé zrušili nedělní pokračování akce.

Výběr nehod při leteckých přehlídkách za posledních 20 let, jež si vyžádaly oběti na životech mezi diváky
26. července 1997 - Při letecké přehlídce u belgického přímořského letoviska Ostende se zřítil dvojplošník německé výroby na stan Červeného kříže v blízkosti divácké tribuny. Kromě jordánského vojenského pilota zahynulo dalších osm lidí.
27. července 2002 - Pád stíhačky Su-27 při letecké přehlídce v ukrajinském Lvově si vyžádal životy 78 lidí. Oba piloti havarované stíhačky se stihli katapultovat. Jde o nejhorší neštěstí na letecké přehlídce, které překonalo i nehodu ze srpna 1988, kdy se na americké letecké základně Ramstein v západním Německu srazily letouny italské akrobatické skupiny Frecce Tricolori. Jeden z nich následně dopadl přímo do davu přihlížejících diváků a explodoval. Nehoda si tehdy vyžádala život tří pilotů a 67 diváků.
2. června 2007 - Pět lidských životů včetně dvou dětí si vyžádala nehoda vrtulníku v italském kraji Abruzzy. Vrtulník při ukázkovém letu zavadil o elektrické vedení a následně se zřítil do řeky u Val Vomano.
26. dubna 2008 - Stroj typu Z-37 české výroby najel do diváků při startovacím manévru na letecké přehlídce ve východoněmeckém Eisenachu. Zahynula přitom pětačtyřicetiletá žena.
22. září 2009 - Sedm lidí přišlo o život v důsledku zřícení bojového letounu na vojenské přehlídce jižně od íránského hlavního města Teheránu.
16. září 2011 - Při leteckých závodech v americkém Renu se do divácké zóny zřítil upravený bojový letoun z 2. světové války P-51 Mustang. Nehodu nepřežilo 10 diváků a pilot.
22. srpna 2015 - Havárie letadla Hawker Hunter při letecké show v Shorehamu na jihu Anglie připravila o život sedm osob. Všechny oběti zemřely na místě, jeden člověk byl v kritickém stavu převezen na nemocnice.