Ti se vesměs vydali na nejbližší vlakové nádraží, z něhož se chtějí dostat k hranicím se Srbskem a odtud dále do zemí západní Evropy.

Odpoledne u hranice vypukl zmatek v okamžiku, kdy se policisté rozhodli umožnit překročení hranice skupince migrantů s malými dětmi. Dav se dal do pohybu a několik lidí skončilo na zemi, uvedla na webu stanice SkyNews.

Části uprchlíků se podařilo proniknout z Řecka do Makedonie.

Části uprchlíků se podařilo proniknout z Řecka do Makedonie.

FOTO: Darko Vojinovic, ČTK/AP

Makedonská policie se neúspěšně pokoušela uprchlíky zadržet za pomoci omračujících granátů. V minulých dnech nasadila policie proti imigrantům i slzný plyn a vodní děla. Davu se částečně podařilo překonat i plot s ostnatými dráty. Následně se migranti po skupinkách rozptýlili do okolních polí.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Uprchlíci na makedonsko-řecké hranici

K hranici se v sobotu přesunuly další stovky uprchlíků, které přivezly autobusy z řecké Soluně. Tisíce lidí u hranic strávily poslední deštivou noc pod širým nebem či v provizorních přístřešcích v neutěšených hygienických podmínkách. [celá zpráva]

Uprchlíci u hranic Řecka a Makedonie

Uprchlíci u hranic Řecka a Makedonie

FOTO: Darko Vojinovic, ČTK/AP

Podle BBC přešlo přes Makedonii jen za poslední dva měsíce 44 000 migrantů. Řecké úřady tvrdí, že u hranice se momentálně nachází kolem 5000 osob.

Makedonští policisté při střetu s uprchlíky

Makedonští policisté při střetu s uprchlíky

FOTO: Darko Vojinovic, ČTK/AP