László Toroczkai , starosta maďarské hraniční obce Ásotthalom, připustil, že pachatelé se po činu pravděpodobně dostali na maďarské území. Mluvčí policie Szabolcs Szenti potvrdil, že na maďarském území zadrželi zraněného muže ze Sýrie, který byl převezen do nemocnice. Zatím není jasné, zda Syřan byl účastníkem zmíněného konfliktu.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Maďarsko se od loňského roku potýká s obrovským přívalem nelegálních migrantů, kteří do země proudí ze Srbska. Jen od pátku do neděle zadrželi na maďarském území 4725 běženců. Od začátku roku vstoupilo na území Maďarska přes 90 tisíc migrantů.

Vláda premiéra Viktora Orbána se proto rozhodla postavit na hranici se Srbskem plot. Bariéra v délce 175 kilometrů by měla být hotová do konce srpna, ačkoliv se původně předpokládalo, že bude dokončena v listopadu.