„Vypadalo to jako scéna z videa Islámského státu. Přinutil tu dívku kleknout si, jak to vidíte ve videích teroristů. Jediné, co chybělo, byla oranžová kombinéza,“ popsal situaci svědek.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Útočník křičel většinou nesrozumitelné věty, mezi nimi však prohlašoval, že ho vyslal bůh, a chválil Alláha.

Chiara Friscová z města Vasto na pobřeží Jaderského moře přijela do Říma se známými. „Přijeli jsme, abychom oslavili sestřino studijní absolutorium. Měli jsme se s ní setkat večer, a tak jsme se rozhodli, že si mezitím zajdeme do Kolosea,“ uvedla v nemocnici, kde ji hospitalizovali kvůli utrpěnému šoku.

Útočník ji strhl ze zídky, na kterou se posadila po boku partnera a přátel. „Najednou jsem byla vtažena doprostřed davu. Pak jsem ucítila čepel nože. Bála jsem se nejhoršího. Tu zbraň jsem neviděla. Útok trval několik vteřin, ale hrozně jsem se bála,“ vylíčila Friscová.

Policisté se báli střílet

Na místo záhy přispěchali policisté, ale báli se střílet, aby nezranili lidi kolem nebo neublížili napadené ženě. Když však v jednu chvíli útočníkovi ruka s nožem trochu poklesla, policista ho nakopl do zad, muž ztratil rovnováhu, ženu pustili a pokusil se utéct. To se mu však nepovedlo.

Třiatřicetiletý Brazilec, který v Itálii nemá trvalou adresu, byl obviněn z pokusu o vraždu a kladení odporu při zatýkání. Jeho motiv není jasný.