V záchytném táboru bylo v hangáru a ve stanech soustředěno přes tisíc uprchlíků z Afghánistánu, Pakistánu, Sýrie a dalších zemí, které maďarská policie zadržela po překročení srbsko-maďarské hranice. Po vyhrocení situace přijelo do ohrazeného záchytného tábora dvacet vozidel policie a několik autobusů.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Zpravodaj Novinek byl přímo na místě svědkem toho, jak se maďarští policisté snažili urychleně naložit do připravených autobusů rodiny s dětmi. Ty je postupně rozvážely do azylových táborů po celé zemi.

FOTO: David Ryneš, Mapy.cz

Maďarská policie zasáhla proti skupině bouřících se uprchlíků.

Maďarská policie zasáhla proti skupině bouřících se uprchlíků.

FOTO: Ivan Vilček, Právo

Ostatním uprchlíkům policisté provedli osobní kontrolu a prohlídku zavazadel. Následně je rovněž převezli do azylových táborů. Podle informací agentury MTI bylo během vzpoury v záchytném táboru 1141 lidí, z toho 106 dětí.

Video

Osobní prohlídka tří Afghánců zadržených v obci Ásotthalom. Zdroj: Ivan Vilček, Právo

Skupina uprchlíků z Konga na srbsko-maďarských hranicích

Skupina uprchlíků z Konga na srbsko-maďarských hranicích

FOTO: Ivan Vilček, Právo

Mluvčí maďarské vlády Zoltán Kovács na mimořádné tiskové konferenci uvedl, že uprchlíci se bouřili kvůli tomu, že jim policisté odebírali otisky prstů a fotografovali je. „Požadovali okamžité udělení evropských víz,” uvedl Kovács.

Uprchlíci na maďarských hranicích se bouřili.

Uprchlíci na maďarských hranicích se bouřili.

FOTO: MTI

Srbsko-maďarská hranice čelí stále většímu tlaku migrantů. Tento týden postupně padaly denní rekordy, když za jeden den překročilo hranice do Maďarska 620, 860 a 1100 lidí. Země už nemá další kapacity na umístění migrantů. V azylových táborech postavili stany, aby zvýšili kapacitu na 3500 míst, ale ani to nestačí. Nápor neustává a Maďarsko žádá Evropskou unii o urychlené řešení situace.