Cottrezová, která pracovala jako ošetřovatelka a má dvě dospělé dcery, při výslechu přiznala, že během více než deseti let porodila několik dětí a poté je zabila. Obezita jí pomohla skrývat těhotenství, takže si ho nevšimli manžel, děti, sousedé ani kolegové a lékaři z nedaleké nemocnice.

Francouzka vypověděla, že byla v osmi letech znásilněna svým otcem. Zneužíval ji během celého jejího dětství a dospívání. V dospělosti s otcem navázala incestní vztah, který trval i po její svatbě.

Uvedla, že vztah byl dobrovolný a že milovala svého otce víc než manžela. Otec zemřel v roce 2007.

Tělo našel pozdější majitel domu

Tělesné ostatky dětí byly objeveny v bývalém domě Cottrezové a jejího manžela ve vesnici Villers-au-Tertre v severní Francii.

Jedním z prvních svědků, kteří se mají u soudu objevit, je Leonard Meriaux, který od Cottrezových koupil dům a v roce 2010 objevil v jeho zahradě první mrtvolku dítěte. Zavolal na policii, která našla další tělo v zahradě a ostatky dalších šesti dětí v garáži domu. [celá zpráva]

Policisté brzy došli k závěru, že by podezřelou mohla být Cottrezová, která se následně přiznala. Před vyšetřujícím soudcem uvedla, že nikdy neužívala antikoncepci ani nešla na potrat, protože má strach z lékařů. První dítě zabila v roce 1989. [celá zpráva]

Během procesu, který se koná v severofrancouzském městě Douai, budou vypovídat desítky forenzních i psychiatrických expertů, policejních vyšetřovatelů a svědků včetně manžela, dcer a sourozenců.

Verdikt by měl být vynesen příští čtvrtek.