Pařížská média to v pátek komentovala slovy, že Francie zřejmě už zase budou mít první dámu poté, co se Hollande loni v lednu rozešel se svou tehdejší přítelkyní, novinářkou Valérií Trierweilerovou, když vyšel najevo prezidentův poměr s Gayetovou. Od té doby Hollande na oficiálních akce chodil sám, bez doprovodu, což budilo dohady a nejasnosti, jak to vlastně s jeho vztahem s Gayetovou je.

„Julie Gayetová vystupuje na světlo,“ poznamenal nyní magazín Paris Match. Podle listu Le Nouvel Observateur se Hollande možná rozhodl „na zkoušku“ ukázat veřejnosti Gayetovou jako možnou první dámu. Už dříve se objevily zprávy, že Gayetová se zabydluje v Elysejském paláci a že se stále častěji účastní veřejných akcí, které mají jen málo společného s jejím povoláním, filmem.

Francouzský prezident Francoise Hollande

Francouzský prezident Francoise Hollande

FOTO: Pool, Reuters

V souvislosti s akcí na Mont Valérien nicméně prezidentská kancelář mírnila spekulace reportérů, když jeden její pracovník prohlásil, že Gayetová byla součástí oficiální delegace nikoli pro svůj vztah s Hollandem, ale jako vnučka Alaina Gayeta, dnes již 92letého příslušníka jednotek bojujících za osvobození Francie.

Gayetová se podle médií celou dobu držela v pozadí, za veterány a bývalými příslušníky odboje, když se s nimi Hollande zdravil a poté přednesl projev. Po skončení akce odešla i s dědečkem, jenž se pohybuje na invalidním vozíku, a s otcem, který se ceremonie také zúčastnil.