Lubitz údajně žádal lékaře o pomoc se zdravotními problémy. Co ho sužovalo, jaké příznaky se u něj objevily, Robin odmítl upřesnit. Už dříve však vyšetřovatelé uvedli, že sedmadvacetiletý Lubitz trpěl řadou psychických problémů, včetně depresí, ale v práci se to snažil tajit.

KOMENTÁŘE DNE:

Rozvrácená společnost? - Nad důsledky migrační krize se zamýšlí Thomas Kulidakis - Čtěte zde >>

Příští týden ve čtvrtek se chce Robin setkat na ministerstvu zahraničí v Paříži s pozůstalými obětí a informovat je o průběhu vyšetřování.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Vyšetřovatelé prohledávají trosky Airbusu A320

Robin současně slíbil, že se bude snažit dosáhnout co nejrychlejšího předání ostatků těl obětí jejich příbuzným. Zahraniční agentury ve čtvrtek informovaly, že se kvůli chybám v úmrtních listech několika zemřelých repatriace těl zpozdí.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: V Německu uctili mrtvé z havarovaného airbusu

Nakonec se transport alespoň části těl do Německa uskuteční 9. června. Řada rodin kvůli tomu musela odložit již naplánované pohřby.

Lufthansa, mateřská společnost firmy Germanwings, v pátek oznámila, že příští úterý do Německa přepraví z Marseille do Düsseldorfu prvních 30 rakví s pozůstatky německých obětí.

Ve středu mají být ostatky předány rodinám a koncem příštího týdne by se měly uskutečnit první pohřby. Řada rodin ale musela naplánované pohřby kvůli zpoždění odložit.

Nehodu z letošního 24. března podle vyšetřovatelů záměrně způsobil druhý pilot Lubitz. Využil prý odchodu kapitána na toaletu, v kokpitu se zamknul a záměrně zahájil klesání, které skončilo nárazem letadla do hor. Všech 150 lidí na palubě spoje z Barcelony do Düsseldorfu zahynulo.