Perry sdělil televizi SkyNews, že čtyři teenageři „utrpěli při nehodě vážná zranění”. Poranilo se i dalších dvanáct lidí, Perry ale jejich zranění neupřesnil.

Čtyři vážně zranění byli přepraveni vrtulníkem do nemocnic.

„Odpoledne došlo k nehodě na Smileru, kdy se srazily dva vozíky na dolní části dráhy. Jeden z vozíků byl prázdný a v dalším bylo šestnáct návštěvníků,“ uvedl v prohlášení majitel horské dráhy společnost Melin Entertainment.

Šestnáct lidí ve vozíku zůstalo uvězněno ve výši 7,5 metru pod úhlem 45 stupňů, odkud je vyprošťovali staffordshirští hasiči, kteří tam vyslali několik vozidel s žebříky a plošinami.

Příčina nehody není známa, ale podle jednoho z návštěvníků zábavního parku Toma Wheltona se horská dráha zastavila kvůli technické poruše už tři hodiny před nehodou.

Poruchu potvrdil BBC i Ellis Dyson, který čekal ve frontě na svezení. „Jízda byla odložena kvůli technické chybě. Poslali vozík bez lidí, a pak jeden s lidmi, který havaroval.“

Dráha, která má nejvíce smyček na světě, byla otevřena v roce 2013. Od té doby ji pronásledují problémy, jde už o sedmou nehodu.