Od loňského dubna do uplynulé soboty si boje vyžádaly nejméně 6417 mrtvých a dalších 15 962 zraněných. Přitom ještě v polovině dubna uváděly záznamy 6116 mrtvých a 15 474 zraněných.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Podle zpráv se střety v posledních týdnech přiostřily, což dokládá i pondělní prohlášení armádního mluvčího Andrije Lysenka, podle něhož v uplynulých 24 hodinách padli další tři vojáci a čtyři další byli zraněni.

Na východní Ukrajině platí od února příměří, které je však oboustranně porušováno na více místech. Podle organizace Amnesty International se navíc separatisté i vládní síly dopouštějí mučení.

Obě strany ohlásily, že z linie dotyku stáhly těžké zbraně, ale pozorovatelé z Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) upozornili, že to nemohou potvrdit. Kyjev se obává další ofenzívy povstalců u Mariupolu. Tvrdí také, že vzbouřencům pomáhají ruští vojáci. Moskva to popírá.