Berlíňanka Annegret Raunigková svým pozdním těhotenstvím vzbudila zájem médií zejména poté, co o něm v dubnu promluvila právě na stanici RTL. Žena se prý rozhodla mít další dítě, když ji o sourozence prosila její nejmladší, nyní devítiletá dcera.

Umělé oplodnění pak podstoupila v zahraničí. „Jak by se měl člověk chovat, když je mu 65? Myslím si, že o tom si musí rozhodnout každý sám. Ať se na to lidé dívají, jak chtějí, já to vidím po svém,“ odrážela pak kritiku a dodávala: „Pokud jde o to, jak si zorganizovat věci, už mám dost zkušeností, takže to pro mě nebude nic nového".

Už je sedmkrát babičkou

Raunigková rodila ve 26. týdnu těhotenství a děti jsou prý v rámci možností v pořádku. Případné komplikace ale nelze vyloučit.

Annegret Raunigková (v přední řadě vlevo) se svými dětmi a vnoučaty na fotografii z roku 2005

Annegret Raunigková (v přední řadě vlevo) se svými dětmi a vnoučaty na fotografii z roku 2005

FOTO: Profimedia.cz

Němka má nyní celkem 17 dětí a sedm vnoučat. Nejstarší dceři je 44 let. Raunigková zaujala média už v roce 2005, kdy ve věku 55 let porodila třinácté dítě - dceru Leliu.

Veřejnost v Německu i jinde na světě v souvislosti s jejím pozdním mateřstvím velmi vášnivě debatovala o tom, jaké důsledky mají pokroky v reprodukční medicíně. Její rozhodnutí kritizovali i lékaři, kteří upozorňovali, že pravděpodobnost donošení zdravých dětí je u starších žen nižší než u žen v reprodukčním věku.