„Pilot byl otřesen, ale sám vystoupil z letadla,“ uvedla pro server čas.sk policejní mluvčí Božena Bruchterová. Podle svědků padal aeromobil z výše asi 300 metrů na padáku. Server uvedl, že aeromobil pilotoval sám vynálezce létajícího automobilu Štefan Klein (54).

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Aeromobil 3.0. Zdroj: Aeromobil

„S bolestí zad byl převezen do nemocnice,“ uvedl mluvčí záchranářů Jozef Minár.

Mluvčí hasičů Viliam Pánsky serveru tvnoviny.sk potvrdil, že na místě zasahovalo deset hasičů a čtyři hasičské vozy. Létající automobil byl u Nitry testovaný prakticky denně.

Havarovaný létající automobil

Havarovaný létající automobil

FOTO: tvnoviny.sk

Létající automobil vyvinula společnost AeroMobil a ve světě vzbudil značnou pozornost. Výroba by měla být zahájena v roce 2017. Jeho cena by měla být srovnatelná s cenou sportovních automobilů.

Aeromobil dosahuje ve vzduchu rychlost 200 kilometrů v hodině a dolet má 700 kilometrů. Spotřeba na hodinu letu dosahuje 15 litrů. Na silnici jede maximální rychlostí 160 kilometrů v hodině.