Po incidentu zaútočilo asi 200 fanoušků zápalnými lahvemi a dlažebními kostkami na budovu místní policie. Čtrnáct strážců zákona přitom zranili, šest zraněných je i na straně útočníků. Policie desítky agresorů zadržela.

Agresivní fanouškové z řad domácích i hostů vtrhli na hřiště už v prvním poločase a začali se bít. Ještě před tím, než vtrhli na hrací plochu, na ni vhodili několik dýmovnic a dělbuchů.

Policisté se pokusili od sebe bojující skupiny oddělit. To vyvolalo reakci v podobě útoku fanoušků na policisty prostřednictvím kamenů, lahví a vytržených sedadel.

Policisté v ohrožení života

„Protože se mnoho policistů ocitlo v ohrožení života, bránili se střelbou gumovými projektily do výtržníků. Jeden z nich zraněním na krku krátce po převozu do nemocnice zemřel,” uvedl v neděli mluvčí katovické policie Andrzej Gaska.

V ulicích Knurowa, ve kterém žije téměř 40 tisíc obyvatel, potom vypukly nepokoje, které trvaly až do nedělního rána. Policie ovšem situaci ve městě nadále kontroluje.

Smrtí už třetího fanouška, ke které došlo od začátku tohoto roku na polských fotbalových stadiónech, ale i agresivními útoky na policii se už v neděli začala zabývat katovická prokuratura.