Podle svědků se lidé snažili dostat na skály, děti na sobě měly záchranné vesty. Svědci na břehu viděli dřevěný člun se dvěma stěžni, jak se nebezpečně naklání. Byl plný lidí.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Do nemocnic bylo rozvezeno 23 zachráněných, po dalších pátrají záchranáři v Egejském moři. Mrtvými jsou jeden muž, jedna žena, jedno dítě.

Národnost imigrantů není známá, člun ale vyplul z Turecka. Řecké úřady odhadují, že podobným člunům trvá cesta z Turecka do Řecka asi deset dní.

Záchrana imigrantů u ostrova Rhodos

Záchrana imigrantů u ostrova Rhodos

FOTO: Eurokinissi, Reuters

Potíže mají další tři lodě

Podle Mezinárodní organizace pro migraci (MOI) by se však ve Středozemním moři mohly potápět další tři lodě. Její kancelář v Římě v pondělí zaznamenala nouzové volání, podle něhož se v mezinárodních vodách ocitla v potížích plavidla se 300 lidmi. Zhruba 20 z nich údajně zahynulo.

Další podrobnosti nejsou k dispozici.

Přes moře do Evropy se v posledním týdnu vydalo více než 10 000 lidí. Několik set jich utonulo, většina při nehodách dvou lodí z minulého pondělí a uplynulého víkendu.