„To neznamená, že bychom identifikovali 150 obětí,“ uvedl Robin. Z ostatků získali 150 různých vzorků DNA a ty se srovnají s vzorky DNA odebranými příbuzným, aby se identifikovaly oběti. DNA se musí otestovat u všech jednotlivých kousků lidských těl. Po nárazu nezůstalo žádné celé.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

ČTĚTE TAKÉ:
Lubitz tajil lékařům, že pilotuje letadlo
Kopilot si před pádem airbusu hledal informace o mechanismu dveří kokpitu
V Alpách našli druhou černou skříňku airbusu Germanwings

„Tato práce může rychle začít, už na začátku příštího týdne,“ řekl podle agentury DPA Robin a dodal, že identifikace všech obětí potrvá odborníkům tři až pět týdnů.

Druhá černá skříňka zřejmě vydá data

Vyjádřil se také k druhé černé skříňce, kterou se podařilo nalézt ve čtvrtek a která bude analyzována v Paříži. Její stav dává dobrou šanci, že záznamník letových údajů poskytne potřebná data.

Dodal, že byla nalezena zasypaná.

Na místě našli 40 telefonů

Na místě pádu airbusu bylo také nalezeno mezi 470 věcmi nejméně 40 mobilních telefonů, ale ty jsou podle Robina „extrémně poškozené“. Má proto pochybnost, zda se z nich podaří získat nějaká data využitelná při vyšetřování havárie.

Robin se nijak nevyjádřil ke zprávám francouzského časopisu Paris Match a německých bulvárních novin Bild, že bylo nalezeno video pořízené mobilem těsně před pádem stroje. [celá zpráva]

Francouzská policie oznámila, že to nejspíš bude fáma, ale zástupce šéfredaktora týdeníku Paris Match trval na jeho autenticitě.