Jeden očitý svědek řekl švédské televizi SVT, že do restaurace ve čtvrti Hisingen vstoupili dva muži a začali střílet z automatických zbraní. „Neměl jsem příležitost přemýšlet nad tím, co se děje. Uviděl jsem, že kamarád krvácí, a snažil jsem se krvácení zastavit, jak jsem to jen rukama mohl udělat,“ řekl svědek, který odmítl uvést své jméno.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

„Není tu naprosto nic, co by naznačovalo terorismus,“ ujistila policejní mluvčí Ulla Brehmová. Žádné podrobnosti o případných podezřelých neuvedla. Podle Reuters dodala: „Podnikli jsme v této oblasti policejní akci, protože tu řádí zločinecké gangy. Střílelo se tu už v minulosti.“

„S vážnými incidenty, kdy jsou gangy připraveny použít násilí, se v Göteborgu setkáváme už několik let. V tomto směru není pro nás (střelba) překvapením,“ řekl policejní mluvčí Klas Friberg, jehož citoval švédský list The Local.

Dřívější střety gangů ale nebyly tak rozsáhlé. „Měli jsme tu v uplynulých letech podobné problémy se střílením, ale nikdy takového rozsahu,“ řekl ráno policejní mluvčí Björ Blixte.