”Vyženu tyhle kyborgy (kyborgové se přezdívá ukrajinským vojákům s přilbovým hledím, pozn.red.) na místo, kde dneska umírali lidé, vyvedu je na ulici, aby se ukázalo, s kým bojujeme,“ řekl Zacharčenko na adresu ukrajinských vojáků zajatých po dobytí Doněckého letiště. To separatisté ovládli ve čtvrtek. [celá zpráva]

„Nemohl jsem je bohužel všechny postřílet. Půjdou pěšky z letiště až na tu zastávku a budou prosit o odpuštění," dodal Zacharčenko.

Obyvatelka Doněcku donutila zajatce pokleknout

Obyvatelka Doněcku donutila zajatce pokleknout

FOTO: Reuters

Své hrozby splnil. Nejprve museli zajatci defilovat na ulici. Pak je spoutané přivezli na zastávku, kde zemřelo po zásahu minometným granátem 13 civilistů. [celá zpráva] Na místě na něj čekaly ruské televizní štáby a desítky rozhořčených lidí, uvedla Ukrajinska pravda.

Zajaté ukrajinské vojáky vedou ulicí Doněcku

Zajaté ukrajinské vojáky vedou ulicí Doněcku

FOTO: Reuters

Dav se pokusil zajatce lynčovat, jednoho donutili pokleknout, lidé do něj kopali a bili ho pěstmi. Ozbrojený doprovod je jen s obtížemi dopravil do přistaveného vozidla. Míjeli přitom na zemi ležící mrtvá těla obětí čtvrtečního minometného útoku.

Zajaté ukrajinské vojáky vezou na korbě na ostřelovanou zastávku

Zajaté ukrajinské vojáky vezou na korbě na ostřelovanou zastávku v Doněcku

FOTO: Reuters

Reportáže a rozhovory se zajatci odvysílala ruská stanice LifeNews. Představitelka Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě pro svobodu médií Dunja Mijatovičová označila chování ruské televize za neetické.