Jaroše, který na letišti bojoval jako dobrovolník, zasáhly v úterý střepiny granátu. Z bojiště musel být evakuován. Byl poraněn na hlavě a spekulovalo se o zlomenině ruky, která se zřejmě nepotvrdila.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Jaroše zřejmě zasáhly střepiny ze střely vypálené z raketometu BM-21 Grad. Život mu podle některých zpráv zachránila helma.

„Kosti jsou celé, lehce jsou postiženy měkké tkáně. Hospitalizace není nutná. Potřeli ho (chirurgickou) zelení,“ uvedl Donik, podle kterého se vůdce Pravého sektoru ve středu znovu zapojil do bojů.

ČTĚTE TAKÉ
Ukrajinští vojáci v Luhansku ustupují, prý před ruskými jednotkami
Nepřipustíme novou studenou válku, řekl Lavrov
Ukrajina bude mít čtvrtmiliónové ozbrojené síly

Extremistický Pravý sektor vyslal své dobrovolníky do bojů o letiště. Je spojen s loňskou revolucí v Kyjevě, kde se pravidelně dostával do střetů s policisty. Zastává ultranacionalistické názory, hlásí se k odkazu Stepana Bandery a je vyhroceně protiruský.