Poslední loupežné přepadení měl Igor podle policie spáchat na autobusovém nádraží v Žilině. Napadl tam muže sedícího na lavičce a vyhrožoval mu zabitím, uvádí se v obvinění.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

„Začal mu prohledávat kapsy a chtěl peníze. Vyhrožoval mu zabitím a tím, že mu zlomí ruku,“ uvedl pro televizi Joj žilinský policejní mluvčí Radko Moravčík.

Igor měl napadenému vytrhnout z rukou mince, kterými chtěl třicetiletý muž zřejmě zaplatit lístek na autobus. Pak mu měl útočník rozbít nos. Celkem podle policie poškozeného připravil o 1,20 eura.

Příbuzní obviněného ale tvrdí, že zranění si muž způsobil sám, když spadl na zem. „Je tam jedna svědkyně, která může potvrdit, že ten chlap upadl sám,“ uvedla Igorova příbuzná. „On je dobrý člověk. On by takové věci neudělal,“ dodala pak další.

„Byl už dvakrát odsouzený za loupež a je tady nebezpečí, že mu hrozí doživotí,“ upozornil obhájce obviněného Ladislav Potocký.

Igor je v současné době ve vazbě a soud ho může poslat do vězení na doživotí, pokud ho i potřetí odsoudí za loupež.

Výjimečný trest (doživotí nebo 25 let vězení) hrozí na Slovensku od roku 2003 těm pachatelům, kteří se třikrát dopustí závažného násilného trestného činu. Bývalý ministr vnitra Daniel Lipšic před pěti roky uvedl, že opatření výrazně pomohlo počet násilných trestných činů snížit.