Policie dokonce prohledávala kamióny, které výtisky rozvážely. Nic ale nezabavila, CNN spekuluje, že proto, že netušila, že příloha je uvnitř listu, a prokurátor, který o zásahu rozhodoval, viděl výtisk, v němž příloha nebyla.

Jeden z distributorů listu řekl, že redakce dostává stovky výhrůžek smrtí a policie zvýšila bezpečnostní opatření kolem redakcí deníku v Istanbulu a Ankaře.

List Cumhuriyet vyšel se sloupkem, který vysvětluje, že titulní kresba v Charlie Hebdo nemá nic společného s prorokem Mohamedem. Je to symbol humanity. Připomíná nápis na obrázku Tout est pardonné (Vše je odpuštěno.)

Karikaturista Luz s novým číslem satirického časopisu Charlie Hebdo

Karikaturista Luz s novým číslem satirického časopisu Charlie Hebdo

FOTO: Philippe Wojazer, Reuters

Turecký soud také ve středu nařídil zablokovat internetové stránky, na nichž se karikatury objevily. Pověřil tím místní telekomunikační úřad.

Demonstrace proti deníku Cumhuriyet

Demonstrace proti deníku Cumhuriyet

FOTO: Osman Orsal, Reuters

Proti otištěným karikaturám se vyslovil i turecký premiér Ahmet Davutoglu. Řekl, že svoboda projevu nedává nikomu právo urážet jiné. Davutoglu byl přitom mezi státníky, kteří se zapojili do nedělního pařížského pochodu na podporu svobody slova. [celá zpráva]

Muž čte deník Cumhuriyet, který otiskl část středečního čísla Charlie Hebdo

Muž čte deník Cumhuriyet, který otiskl část středečního čísla Charlie Hebdo.

FOTO: Uncredited, ČTK/AP

Na titulní straně středečního vydání Charlie Hebdo vyšel obrázek plačícího proroka Mohameda s nápisem Je suis Charlie. Bylo to první vydání poté, co dva bratři vystříleli v pařížské redakci 12 lidí.

Charlie Hebdo vyšel ve 14 jazycích, turečtina byla jedním z nich.