Na túře po hřebenu Malé Fatry se dvojice dostala do nesnází, když ji zastihla tma a krajně nepříznivé povětrnostní podmínky. Vítr na hřebenu dosahoval v nárazech až 110 km/h a teplota klesla na minus deset stupňů. Čtyřicetiletý český turista byl podchlazený a měl omrzliny na rukou i ve tváři. Jeho přítelkyně proto v neděli v podvečerních hodinách požádala o pomoc horské záchranáře.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Na pomoc dvojici vyrazili čtyři horští záchranáři. Pomocí lanovky se dostali na hřeben a následně pokračovali na Velký Kriváň, kde se jim uvíznutou dvojici podařilo najít. Na místě jim poskytli neodkladnou zdravotní péči a po zateplení pokračovali společně do Snilovského sedla, odkud byli pomocí lanovky transportováni do Vrátné doliny. Pacient byl následně odevzdán posádce rychlé zdravotní pomoci a převezen do nemocnice k dalšímu lékařskému ošetření.