„Jsem s vámi,“ řekl po příletu Depardieu Rusům a v narážce na avizovanou čtvrteční tiskovou konferenci prezidenta Putina dodal: „Čekám na odpovědi pana Putina k této mezinárodní situaci, která poškozuje Rusko a bolí i mne. Doufám, že tuto krizi překonáme“.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Štěstí Rusů podle francouzského herce „nezávisí na rublu, ale na duchovní síle ruského lidu“. „Myslím, že tato duchovní síla nám vrátí pokoj a klid,“ poznamenal.

Depardieu, který má také dobré vztahy s čečenským prezidentem Ramzanem Kadyrovem, ve středu v Moskvě představil kolekci luxusních hodinek. Kromě toho, že nesou jeho podpis, je na nich nápis „Jsem hrdý na to, že jsem Rus“.

Herec rovněž vlastní restauraci v centru Moskvy.

Herec Gérard Depardieu v Moskvě představil vlastní řadu luxusních hodinek.

Herec Gérard Depardieu v Moskvě představil vlastní řadu luxusních hodinek.

FOTO: Maxim Zmeyev , Reuters

Depardieu, který se odstěhoval z Francie kvůli milionářské dani, plánuje podle svých slov trávit v Rusku, a zejména na Sibiři, více času. Chystá se tam natočit nový film společně se svým francouzským kolegou Pierrem Richardem.

Rusko se v těchto dnech potýká s nejhorší měnovou krizí od roku 1998. [celá zpráva]