Britský premiér řekl, že v boji proti internetovému sexuálnímu zneužívání dětí použije Británie stejné metody jako při hledání teroristů. Nový tým půjde po nejhorších případech sexuálního zneužívání dětí na internetu a zaměří se zejména na kódované sítě, které uživatelům umožňují anonymně sdílet záběry s dětskou pornografií.

Cameron oznámil, že 41 zemí se dohodlo na zřízení databází ilegálních fotografií a bude zřízen světový fond pro boj proti internetovému zneužívání dětí. Británie do něj přispěje 50 milióny liber (téměř 1,8 miliardy korun).

„Globální zločin”

Firmy jako Facebook, Microsoft a Google budou bránit sdílení fotografií zachycujících sexuální zneužívání dětí. Také společnosti Microsoft, Google a Mozilla podle Camerona souhlasily s tím, že budou usilovat o to, aby jejich vyhledávače přístup k takovému materiálu blokovaly.

Británie rovněž podle Camerona zavede nový zákon, jenž zakáže sexuálně laděnou komunikaci dospělé osoby s dítětem.

„Zneužívání dětí přes internet se odehrává v téměř průmyslovém měřítku. Existují sítě obepínající celý svět,” řekl Cameron. "Je to globální zločin, takže vyžaduje globální akci. Musíme rozprostřít síť tak široko, aby neexistovalo místo, kde by se tito pedofilové mohli schovat," citovala Camerona agentura Reuters.