Prezident odpadlické gruzínské provincie Leonid Tibilov podle místní agentury RES vyzval rodinné příslušníky vojáků, kteří se zapojili do bojů na východní Ukrajině, aby své blízké o nutnosti návratu přesvědčili.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

„Jako vrchní velitel jsem vám nevydal žádné příkazy k odjezdu na jihovýchod Ukrajiny. Dobrovolně jste zanechali pokojného života ve jménu spravedlnosti. Jako hlava státu vás dnes vyzývám, abyste se vrátili do vlasti,” prohlásil Tibilov,

Podle vzbouřenců bojuje v řadách separatistických oddílů nemálo obyvatel ruského severního Kavkazu, zejména autonomního Čečenska, ale také Osetinci.

Podle východoukrajinské povstalecké agentury Novorossija Tibilov nepochybně nejedná z vlastní vůle, ale na pokyny z Moskvy, která vzbouřeneckou gruzínskou provincii zcela ovládá: „Když odvolali z Donbasu ruské vojenské velitele, rozhodli se teď zrádci Nového Ruska ukončit i přísun dobrovolníků.”