Šarvátka propukla při volbách do parlamentních komisí. Do vedení některých parlamentních výborů se podle Parasjuka dostali členové a stoupenci proruské Strany regionů. Předseda parlamentu Volodymyr Hrojsman neoznámil, že se z voleb vylučují ti, kdo byli zvoleni do výkonných pozicí parlamentních výborů ještě za svrženého prezidenta Viktora Janukovyče.

KOMENTÁŘE DNE:

Rozvrácená společnost? - Nad důsledky migrační krize se zamýšlí Thomas Kulidakis - Čtěte zde >>

Protestovali proti tomu poslanci Volodymyr Parasjuk a Boryslav Bereza i další. Parasjuk se rozběhl k poslancům prezidentova Bloku Petra Porošenka a začal na ně křičet, že je do parlamentu „dostal Majdan“ a zdůrazňoval, že na Majdanu sám byl tři měsíce.

Parasjuk také slovně zaútočil na bývalé členy Strany regionů, kteří se dostali do parlamentu: „Otevřete ještě jednou své špinavé huby a vyženeme vás.”

Po slovní výměně začala rvačka mezi Parasjukem a Porošenkovými poslanci. Na velitele dobrovolníků zakřičel zástupce ultranacionalistické strany Svoboda Jurij Levčenko: „Sedni. Tady nejsi na Majdanu.“

Předseda parlamentu situaci zvládl a poslance po opakovaných výzvách přivedl zpátky do lavic, nesplnilo se ale Porošenkovo přání, že v novém parlamentu se už bitky poslanců nebudou opakovat