Majitel prodejny na náměstí Londoner Platz tak v pondělí ráno našel ve vitríně díru vedoucí skrze zesílenou betonovou podlahu až do sklepa.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Zloději nejprve pronikli bočním vchodem do nedaleké kancelářské budovy, odkud se přes místnost určenou ke skladování odpadu dostali do sklepení. Úzkou šachtou, v níž je po kotníky vody a která spojuje domy v sousedství, pak pronikli do sklepa pod klenotnictvím. Strop navrtali s naprostou přesností.

„Museli si místo činu předem dobře zmapovat,“ citoval list Kölner Stadt-Anzeiger policejního mluvčího Christopha Gillese.

Podle některých zpráv se kdosi pokusil do stejného klenotnictví dostat už před dvěma týdny, a to ze střechy. Všiml si jich ale svědek, který je natočil na mobil. Podezřelí muži utekli. Vyšetřovatelé záznam stále studují.