„Žiji tady více než 30 let a jde o nejhorší tragédii, jaká kdy naši vesnici postihla,“ řekl radní Leon Gardiner serveru walesonline.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Policejní hlídka dorazila do místního hotelu, který nyní slouží jako útulek pro bezdomovce, během noci na čtvrtek po hlášení, že zde 34letý Matthew Williams napadl 22letou ženu. Její totožnost zatím nebyla oznámena. Oběť na místě podlehla zraněním, jejichž povaha nebyla upřesněna. Tuto smrt policie vyšetřuje jako vraždu. Podle deníku The Daily Telegraph byl muž přistižen při konzumaci ženiny tváře.

Williams byl místní, mladá žena pocházela z Blackwoodu a nejspíše je spojoval intimní vztah. Nikdo další zřejmě do případu zapleten nebyl.

Policie rovněž potvrdila, že jeden z policistů během zatýkání podezřelého použil elektrický paralyzér. Williams upadl do bezvědomí a zemřel, přes veškerou snahu policistů a záchranářů o první pomoc.

Úmrtí vyšetřuje nezávislá komise pro stížnosti na policii. Podle Sdružení policejních velitelů (ACPO) jde o první případ úmrtí po použití paralyzéru od zařazení této zbraně do výzbroje britské policie před deseti lety.