K útoku na Gubareva došlo podle povstalecké tiskové agentury Novorossija v Doněcké oblasti na území ovládaném povstaleckými jednotkami. Bývalý doněcký „lidový gubernátor” Gubarev, který je dnes šéfem separatistického hnutí Nové Rusko, jel po silnici spojující Doněck s ruským Rostovem, když byl jeho vůz zasažen palbou ze zálohy. Povstalecký vůdce střelbou zraněn nebyl, ztratil ale kontrolu nad vozidlem a auto nabouralo do stromu. Nyní leží v těžkém stavu v bezvědomí v nemocnici v ruském Rostově na Donu.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Gubarev se letos v březnu prohlásil „lidovým gubernátorem” Doněcké oblasti, ale v bojích se dostal do ukrajinského zajetí. V květnu se v rámci výměny zajatců dostal zpátky na Donbas, kde se postavil do čela hnutí Nové Rusko.

Premiér Doněcké lidové republiky Alexandr Zacharčenko

Premiér Doněcké lidové republiky Alexandr Zacharčenko

FOTO: Shamil Zhumatov, Reuters

Agentura Novorossija označila atentát za čin „kyjevské junty”. Podle ukrajinských médií může být útok na Gubareva součástí soupeření jednotlivých separatistických skupin před místními volbami, které chtějí povstalci uspořádat počátkem listopadu. Ukrajinska pravda informovala o útoku skupiny radikálních separatistů Igora Bezlera na předvolební štáb současného premiéra Zacharčenka.