Náklad, který vypravilo německé ministerstvo pro hospodářskou spolupráci a rozvoj, má podle německých médií hodnotu deset miliónů eur (275 miliónů Kč).

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Kolona byla vypravena v sobotu a zařazeny do ní byly nákladní automobily ze 17 německých měst. Vozidla převážejí zimní ošacení, ložní prádlo, elektrické generátory a stavební materiál. Předpokládá se, že počátkem příštího týdne dorazí konvoj do východoukrajinského Charkova, kde ho ukrajinské straně předá ministr spolkové vlády Gerd Müller.

 

FOTO: David Ryneš, Novinky

Rusové chystají další konvoj

Srovnatelně velké humanitární konvoje už třikrát na východ Ukrajiny vypravilo Rusko. Na rozdíl od německé pomoci ale ruská zásilka nikdy neprošla ukrajinskou celní kontrolou a putovala do cíle v Luhansku za doprovodu separatistů.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: První ruský konvoj opouští Ukrajinu.

Čtvrtý ruský konvoj je podle pondělní zprávy agentury TASS připraven, o datu jeho odjezdu na Ukrajinu ještě nebylo rozhodnuto.