Oběť z civilních řad pochází z města Ščastja, kde při minometné palbě utrpělo zranění ještě dalších 16 lidí a poškozena byla místní nemocnice a učiliště. O okolnostech úmrtí vojáka se Poljovyj nezmínil. Podled agentury AP jen uvedl, že dalších osm lidí je zraněno. Povstalci podle něj nadále stříleli v okolí doněckého letiště, které je v rukou ukrajinských vojáků.

Během konfliktu mezi ukrajinskou armádou a separatisty přišlo o život přes 3500 lidí.

O stažení ukrajinských jednotek z doněckého letiště se jednalo na páteční schůzce mezi zástupci Ukrajiny, povstalců, Ruska a Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE), informovala ruská státní televize. Poljovyj konání schůzky potvrdil, nic bližšího k tomu ale neřekl.

Výměna zajatců se odkládá

Povstalci podle agentury Itar-Tass v sobotu informovali, že na neurčitou dobu odkládají výměnu zajatců s ukrajinskou stranou, protože od Kyjeva nedostali seznam osob, jichž se výměna týká. Tvrdí, že jim ukrajinská strana posílá náhodné lidi.

Výměna zajatců byla jedním z klíčových bodů příměří uzavřeného 5. září. Od té doby se uskutečnila čtyřikrát, připomíná Itar-Tass.