„Tito vojáci se podíleli na hlídce v části rusko-ukrajinské hranice. Překročili ji, zřejmě omylem, na neoznačené části. Při zadržení ukrajinskými ozbrojenými silami, pokud je nám známo, nekladli odpor,“ uvedl zdroj z ruského ministerstva obrany.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Ukrajinská tajná služba SBU v pondělí informovala o zadržení deseti ruských výsadkářů v Doněcké oblasti na východě Ukrajiny. Měli u sebe zbraně a ruské dokumenty. SBU zveřejnila na internetu videozáznam z výslechu zajatých příslušníků 331. pluku 98. výsadkové divize a v ukrajinských médiích se objevily jejich fotografie. Moskva dosud popírala přítomnost ruských vojáků na Ukrajině.

Zdroj na ruském ministerstvu obrany při té příležitosti zdůraznil, že i ukrajinští vojáci opakovaně překročili společnou hranici: „Žádný zbytečný rozruch jsme kvůli tomu nedělali. Prostě jsme je vrátili na Ukrajinu na bezpečném místě.“  Podle něj celkem překročilo hranici na pět set ukrajinských vojáků.

Dlouhá hranice mezi Ruskem a Ukrajinou není všude jasně vyznačena.