"Lékaři předpokládají, že jde o infekci trávicího traktu," citoval nejprve list The Wall Street Journal mluvčí berlínské kliniky Charité Manuelu Zinglovou. Po dokončení krevních testů lékaři shledali, že se jedná o malárii.

Úvodní příznaky eboly jsou podobné řadě jiných horečnatých onemocnění.

Bulvární deník Bild napsal, že třicetiletá žena přišla ve své africké vlasti do kontaktu s nakaženými. Nenapsal ale, z jaké je země a kdo to uvedl.

Německá policie u uzavřeného úřadu práce v Berlíně.

Německá policie u uzavřeného úřadu práce v Berlíně

FOTO: Fabrizio Bensch, Reuters

Žena i lidé, kteří s ní přišli do styku, skončili v izolaci, i když se nemoc nepřenáší vzduchem, ale pouze tělními tekutinami.

Na ebolu zatím neexistuje lék a smrtnost u aktuální epidemie dosahuje šedesáti procent.

Již 1229 mrtvých 

Podezření na onemocnění ebolou v úterý ohlásilo také Španělsko a Rakousko.

Zdravotníci v baskické metropoli Bilbau uvalili karanténu na muže, který se před časem vrátil z pracovní cesty po Sieře Leone. List El Correo s odvoláním na lékaře napsal, že muž podle všeho trpí malárií.

Dva možné případy ohlásilo i Rakousko. Hornorakouský hejtman Josef Pühringer, že v izolaci jsou od pondělí kvůli podezření na ebolu dva muži, kteří do země minulou středu přicestovali z Nigérie. V úterý večer ale Vídeň bezpečnostní opatření odvolala, neboť krevní testy ebolu nepotvrdily.

V Evropě už je jeden případ evidován, šlo o španělského kněze, který se nakazil v Africe a byl převezen do vlasti, kde zemřel. V úterý se ve Španělsku objevilo podezření na nákazu u dalšího člověka. V karanténě v Bilbau skončil muž, který se před časem vrátil z pracovní cesty po Sieře Leone.

Ebola si v západní Africe vyžádala podle úterního sdělení Světové zdravotnické organizace (WHO) životy 1229 lidí. Chorobou se nakazilo přes 2200 osob ve čtyřech zemích - v Guineji, Libérii, Sieře Leone a Nigérii.