Rozpoznávání těl postupuje pomalu, některé oběti se navíc stále nepodařilo vyzvednout z místa nehody.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Experti oznámili, že se jim nově podařilo rozpoznat dalších dvacet těl. „Z těchto dvaceti bylo 15 občanů Nizozemska, národnost zbylých obětí nebyla zveřejněna,“ citoval server nizozemská média.

Nizozemský C-130 Hercules v Charkově, odkud odvážel oběti leteckého neštěstí.

Nizozemský C-130 Hercules v Charkově, odkud odvážel oběti leteckého neštěstí.

FOTO: Valentyn Ogirenko, Reuters

Identifikovaná těla jsou pak předána rodinám. Například ostatky Liama Sweeneyho z města Tyneside na jihovýchodě Anglie si do Amsterdamu přijeli vyzvednout jeho blízcí. „Byla to dlouhá cesta. Tento týden jsme odletěli z Newcastlu do Amsterodamu, a ačkoliv to trvalo jediný den, připadalo nám to jako celý měsíc,“ řekl Liamův otec Barry (52). Syna hodlá pohřbít příští týden.

Místo dopadu letadla s vyznačení oblastí ovládaných separatisty v době nehody.
FOTO: David Ryneš, Mapy.cz

Rodina dvaadvacetiletého studenta Bena Pococka z Keynshamu na jihozápadě Anglie se identifikace jeho ostatků dosud nedočkala. Mladík letěl do australského Perthu, kde jej měl čekat půlroční studijní pobyt. „Ben byl nadaný vysokoškolák, talentovaný atlet, ale hlavně vřelý a starostlivý syn a bratr, který nezkazil žádnou legraci. Měl před sebou zářnou budoucnost,“ uvedla jeho rodina v tiskovém prohlášení.