Španělské ministerstvo vnitra v pondělí potvrdilo, že se obě španělské občanky snažily dostat do Maroka „s cílem zkontaktovat organizaci, která by je okamžitě dopravila do válečné oblasti mezi Sýrií a Irákem“. „Chtěly se přidat k jedné z buněk teroristické organizace samozvaného Islámského státu,“ citovala z prohlášení ministerstva agentura AFP.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Dvojici muslimek zadrželi na hraničním přechodu v Melille v sobotu. Starší z nich je stíhána na svobodě, nesmí ale opustit Španělsko.

Španělské bezpečnostní složky letos zasahovaly nejméně třikrát proti buňkám, které prováděly nábor džihádistů. Zatkly při tom dvě desítky lidí.

Španělsko si letos připomnělo deset let od útoků islámských teroristů v příměstských vlacích v Madridu. V ranní špičce 11. března 2004 zemřelo 191 lidí.