Případ se stal již v polovině února, ale teprve nyní o něm informoval britský deník The Daily Mail. Čtyřiašedesátiletá bývalá knihovnice během trhání v zubařském křesle omdlela. Dentistovy asistentky vypověděly, že od chvíle, kdy pacientce začaly selhávat životní funkce, doktora několikrát prosily, aby proceduru přerušil, ale bez úspěchu.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Patel, zubař s jedenáctiletou praxí, údajně nejen odmítl zavolat záchranku, ale neoblomilo ho ani to, když ho při krátkém dočasném procitnutí prosila i samotná Ganová, aby přestal.

Zubařská komora státu Connecticut Patelovi dočasně pozastavila licenci. Na červen je nařízeno slyšení, po kterém by mohl o oprávnění provozovat zubařskou praxi přijít natrvalo. Je viněn z toho, že se pokusil provést extrakci všech dvaceti zubů v rámci jedné návštěvy, což komise vyhodnotila jako nesprávný postup. Dále mu klade za vinu, že nereagoval, když pacientka přestávala dýchat, ale soustředil se jen na to, aby svou práci dodělal.