„Dnes v noci v rámci protiteroristické operace zcela zničili zamaskovanou základnu teroristů,“ řekl Turčynov. Velení útočících jednotek oznámilo, že několik vzbouřenců bylo usmrceno a tři zajati. Podle informace ukrajinského ministerstva obrany v armádních jednotkách ani mezi civilním obyvatelstvem nejsou žádné ztráty na životech.

Boje se soustředily do okolí obce Starovarvarivka, která leží západně od Kramatorsku. Armáda zadržela tři povstalce ze skupiny, která se podílela na pondělním útoku, jenž si vyžádal životy sedmi vojáků. [celá zpráva]

Ukrajinský voják před transportérem střeží cestu u Kramatorsku

Ukrajinský voják před transportérem střeží cestu u Kramatorsku.

FOTO: Alexander Zemlianichenko, ČTK/AP

Turčynov dodal, že ukrajinské síly dosáhly úspěchu i u Slavjansku, kde zabezpečily perimetr okolo televizní věže: „Dnešní noc taky bylo napadeno a zničeno opevnění u Slavjansku a od teroristů byla zcela vyčištěna pětikilometrová zóna okolo televizní věže, která přenáší ukrajinské televizní vysílání do měst Slavjansk, Kramatorsk a do dalších míst v Doněcké oblasti.“

Boje u hory Karačun u Slavjansku, kde stojí televizní věž, uvedl nezávislý novinář Arťom Ševčenko. Podle něj dva dny příslušníci paradesantních vojsk a gardisté čelili nepřetržité palbě separatistů zblízka.

Trosky mobilního minometu u Oktjabrskej

Trosky mobilního minometu u Oktjabrskej.

FOTO: Yannis Behrakis, Reuters

Horu se podařilo vyčistit, až když tam přistál výsadek příslušníků speciálních sil, který na místo bojů dopravily dva vrtulníky. Pak se podařilo bezpečnou zónu rozšířit na pětikilometrový okruh okolo televizní věže. Jeden příslušník speciálních sil byl zraněn na noze, uvedl náčelník protiteroristické operace generálplukovník Valerij Heletej.

Kostjantynivka

Kostjantynivka.

FOTO: David Ryneš, Mapy.cz

Turčynov v projevu k poslancům prohlásil, že je ochoten vydat rozkaz k zastavení „protiteroristické operace7 na východě země. Podmínkou ale je, aby povstalci složili zbraně a zastavili boj proti armádě a Národní gardě.