„Jsme přesvědčeni, že ve Španělsku ji osvobodí, protože jednala v sebeobraně. Svědčí o tom všechny důkazy,“ dodala.

Podobně se vyjádřil i obhájce obviněné modelky Matúš Gémeš. „Z pohledu důkazního stavu, který znám, jsou splněny podmínky k tomu, aby bylo možné její jednání posuzovat jako jednání v nutné sebeobraně, což není trestné,“ uvedl obhájce.

Po rozhodnutí slovenského soudu o umístění Kukučové do vydávací vazby vyjádřili její rodiče určité zklamání. „V té chvíli jsme byli zklamáni, že si ji Slovensko neponechalo. Byli jsme přesvědčeni, že se za svou občanku postaví a bude ji chránit,“ tlumočila příbuzná názor rodičů.

Vydání může trvat týdny

Kukučová byla minulý týden umístěna do vydávací vazby a v ilavské věznici čeká na vydání do Španělska. Podle odborníků to však může trvat i několik týdnů. Začátkem května doručilo Španělsko na Slovensko evropský zatykač na Kukučovou. Podle obvinění měla začátkem dubna v Costa del Sol zastřelit svého expřítele. Hrozí jí 10 až 25 let vězení.

Podle španělských médií měla Kukučová čekat v expřítelově vile, než se Bush vrátí, a po hádce ho měla zastřelit. Svědci ji pak viděli narychlo odjíždět z místa činu v jednom z Bushových aut.

Bushova nová přítelkyně Maria Korotaevová ho údajně našla s prostřelenou hlavou. „Pravděpodobně žárlila. Asi si řekla, že když nebude s ní, tak nebude s nikým,“ uvedla Korotaevová.