Deník uvedl, že Putin by se mohl na Krym vydat hned po hlavní přehlídce na Rudém náměstí, jež je tradiční součástí oslav ruského vítězství ve 2. světové válce. Doprovázet by jej měl premiér Medvěděv. Očekáváni jsou zejména v Sevastopolu, kde sídlí černomořská flotila.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

„Akce s účastí prezidenta je už zanesena do programu. Zbývá to doladit s kremelskou administrativou,“ uvedl podle deníku vysoce postavený zdroj z ministerstva obrany.

V Sevastopolu ale prý tyto informace zatím nemají. Pravděpodobnost Putinovy návštěvy na Krymu je však podle Kommersantu velmi vysoká, pohybuje se kolem 90 procent.

Podle ukrajinské agentury Ukrinform totiž do Sevastopolu už vyrazili pracovníci ochranné služby FSO a protokolu. Putinův mluvčí ale stále tvrdí, že návštěva

Krymu v prezidentově programu na 9. května zatím není.

Podle jiného dobře informovaného zdroje z Moskvy přípravy probíhají proto, aby příslušné úředníky případné prezidentovo přání oslavit státní svátek na Krymu nezaskočilo. „Rozhodnutí je jen a jen na Putinovi,“ uvedl zmíněný zdroj pro Ukrinform.