Podle Lavrova by USA měly ukrajinské vedení přesvědčit o nutnosti přímých jednání s představiteli východních regionů. Ruský ministr varoval, že hrozí nebezpečí útoku ukrajinských pořádkových sil na okupované objekty v Luhansku a Doněcku. Washington by měl ukrajinskou vládu od použití síly odradit a zajistit, aby znesvářené strany zasedly k jednacímu stolu.

V pátek přitom vypršelo ultimátum, které dal ukrajinský ministr vnitra separatistům na to, aby složili zbraně. K slibovanému silovému řešení nepřistoupil.

Na východ Ukrajiny v pátek dorazil i premiér Arsenij Jaceňuk, který jednal s místními politiky. S představiteli proruských radikálů se ale podle ukrajinských médií nesetkal. Vzbouřenci v Doněcku, kteří od pondělí drží sídlo místního gubernátora, sami vyhlásili, že o jednání s vládou nestojí. [celá zpráva]

Spojené státy naopak po Moskvě podle ruské agentury ITAR-TASS požadují, aby upustila od nátlaku na Kyjev, stáhla vojska od ukrajinských hranic a v řešení napjatých vztahů nezneužívala zemní plyn, na jehož dodávkách je Ukrajina závislá.

Spojené státy ještě o schůzce neinformovaly.