Když byla zadržena, měla u sebe jateční pistoli upravenou pro palbu ostrými náboji a metodickou příručku pro vytváření podvratných skupin. Zřejmě byla aktivistkou proputinovské organizace Rosmol (Mladá Rus).

Pátého až šestého dubna uskutečnila cizinka řadu setkání s lídry a aktivisty proruských hnutí v Chersonu a také navštívila další okresní centra v oblasti, když monitorovala situaci,“ uvedla SBU ve svém prohlášení.

Významnější byly ale její další aktivity, 7. dubna se přímo účastnila střetů u správního úřadu Mykolaevské oblasti, „kdy dostala střelnou zbraň a podle svých slov zranila tři lidi“. V Mykolaevu bylo při střetech v noci úterý zraněno 15 lidí a někteří byli postřeleni z plynových pistolí.

Podle operativců 8. dubna Koledová informovala své nadřízené, že proruští aktivisté měli improvizované nálože a domluvili se na použití střelných zbraní. „Vypověděla též o přípravě dvou podvratných skupin (sedm lidí z Chersonu a šest z Nové Kachovky) určených pro Doněck, kde se měli účastnit masových nepokojů.

Rusko popírá, že by vysílalo své agenty na Ukrajinu, jak to tvrdí Kyjev. A nepokojů v Charkově se podle vyjádření police účastnili především občané města nebo Charkovské oblasti.